DOPRAVA ZDARMA v rámci České republiky a Slovenska při objednávce nad 2000 Kč s DPH.

Blog

Hvězda mezi filamenty: svítící PLA GlowJet

Hvězda mezi filamenty: svítící PLA GlowJet

Pamatuješ svítící hvězdy v pokojíku nad postelí? Někteří je měli, jiní záviděli. A teď si je můžeš jednoduše vytisknout na 3D tiskárně, a nejen je! Rozzářit můžeš doma cokoliv, 3D tisk je totiž nekonečná studnice nápadů, stačí nechat fantazii pracovat. Nebo se prostě zeptat doma. Děti, ty mají nápadů habakuk a určitě by se jim do pokojíčku hodila spousta svítících věciček. Ať už tajemný duch, obří postava Hulka, dinosaurus nebo ony hvězdičky nad postel. Mimochodem, originální 3D model hvězdné oblohy najdeš i u nás - koukni.


Svítící filament PLA GLOWJet je filamentem měsíce září. S kódem FILAMENTMESICE ho koupíš se slevou 7 %. Není zač


Osvědčený (i námi, vřele doporučujeme) český výrobce Filament PM, jehož filamentí klenoty najdete i na našem e-shopu, vyrábí kromě materiálů jako je PLA, PETG, ABS, ASA, FLEX nebo INDUSTRIAL, i materiál, který je na bázi PLA a obsahuje fosforeskující pigmenty, díky kterým po nasvícení na Slunci nebo jakýmkoliv UV světlem vydrží svítit až několik hodin. Jeho tiskové vlastnosti jsou stejné jako u klasického PLA, takže ti nic nebrání to vyzkoušet. Teda, pokud máš 3D tiskárnu.  

Materiál PLA je ideální matroš při prvním seznamování s 3D tiskem a tiskárnou. Nezlobí, není náročný na podmínky a ve většině případů vyjde tisk na jedničku. Hodí se i na tisk velkých objektů. Malé mínus je, že výtisky z PLA nejsou vhodné pro venkovní použití, takže třeba na ptačí krmítko to chce vybrat jiný materiál. 

Materiál PLA (kyselina polymléčná) je vyrobená z kukuřičného škrobu. Jako přírodní materiál je tedy v ideálních podmínkách biologicky odbouratelný.

 

Co víc k PLA? 

TISKOVÉ NASTAVENÍ

Tryska: 200 - 220°C

Vyhř. podložka: 60 °C

U barev s flitry doporučujeme trysku 0,5 mm a větší.

 

VÝHODY:

✔ snadný tisk

✔ tiskne drobné detaily

✔ vhodné na tisk velkých modelů

✔ tvrdost a houževnatost

✔ nedeformuje se (malé smrštění při chladnutí)

 

NEVÝHODY:

✖ křehkost

✖ nízká teplotní odolnost

✖ obtížnější post-processing


Tak co, jdeš do toho? Svítící filament PLA GlowJet pořídíš TADY a je celé září se slevou 7 %. A to se vyplatí :) 

Velikonoční 3D soutěžení

Vyhraj PLA+ Pastel Pack, pastelovou nadílku od Plasty Mladeč!

Chceš získat celý pakl půl kilových dokonale pastelově barevných cívek, a chceš ho zadara? Jsi tu správně! 

Mintovou, žlutou, modrou i růžovou najdeš i samostatně (třeba na našem shopu), ale tady je máš pěkně pohromadě v jednom balení. Připrav se na pastelový 3D ráj

 Stačí jen: 

  • vytisknout si naše vájo na 3D tiskárně 
  • zapojit fantazii a vyřádit se na výzdobě vytištěného vája 
  • vodovky, fixy, babiččina záclona, povoleno je vše
  • fotku hotového výtvoru poslat do komentáře k příspěvku na Facebooku, do zpráv na Instagramu, nebo na mail: idea@richvalsky.cz
  • čekat do Velikonočního pondělí, až tvůj výtvor vybereme jako ten nejoriginálnější

Víme, že toho nechceme zrovna málo, TAKŽE KAŽDÝ, kdo nám svůj vájo 3D tištěný vájo výtvor pošle, ZÍSKÁ SLEVU 10 % na celý nákup na našem eshopu - takže i na všechny filamentí cívky. Není zač!

 

Tak, neváhej a tiskni vájo, jo?!

Nadšenci do 3D tisku – spojte se!

Nadšenci do 3D tisku – spojte se! Na Hodonínsku vzniká komunita novodobých 3D řemeslníků

Známe dobu kamennou, železnou i průmyslovou revoluci, a naše doba bude jednou v encyklopediích zapsána jako doba 3D tisku. Novodobé řemeslo je zvláštní pojem, který ovšem pro 3D tisk sedí jako stvořený. Jeho obliba v posledních letech neuvěřitelně roste, komunita 3D tiskařů se začala rozvíjet i na Hodonínsku. První setkání bylo 5. února a další budou každou první sobotu v měsíci. Zváni jsou všichni nadšenci a zvědavci kolem 3D tisku, ať už jste laik nebo zkušený tiskař.

Pravidelná setkávání 3D nadšenců

3D tisk je koníček jako každý jiný, je technický, tvůrčí, zajímavý a nabízí neskutečné množství možností, jak objevovat a zkoušet nové věci. V dnešních dnech stále není až tak běžný, proto jsme si řekli: pojďme se potkávat a předávat si zkušenosti osobně! A tak se taky děje. Každá první sobota v měsíci je u nás v Hodoníně ve znamení sdílení zkušeností jak profi tiskařů, tak úplných začátečníků. Nemusíte se bát jen tak přijít zvědavě nakouknout. Na Plucárně je vítán opravdu každý.   

Setkávání je spojeno s workshopem Úvod do 3D tisku. Za jedno sobotní dopoledne se můžete dozvědět vše o historii 3D tisku, možnostech 3D tisku a 3D tiskáren, o typech materiálů i jejich využití. Na vlastní kůži si zkusíte něco vymodelovat ve specializovaném programu, nastavit tiskárnu a sledovat tisk vlastního výtvoru, který si pak samozřejmě odnesete domů. Pokud uvažujete nad koupí 3D tiskárny, tohle je ideální možnost, jak si práci s ní vyzkoušet. Více se o workshopu Úvod do 3D tisku dočtete tady. Navíc se setkáte s lidmi na stejné vlně”, se kterými se můžete podělit o vlastní zkušenosti, načerpat inspiraci a nasbírat cenné kontakty, třeba i pracovní.  

 

Celkem se v Hodoníně potkalo už více než 50 nadšenců, starší ročníky a děti nejsou výjimkou. Naopak, vítáni jsou všichni od úplných začátečníků až po profi tiskaře a firmy. 

Není to jen o 3D tisku 

Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc.” zpívá Jan Werich v jedné ze svých známých písniček. A dalo by se říct, že tohle je i nosná myšlenka setkávání řemeslníků a kreativců. Šikovné ruce a šikovné hlavičky z jednoho regionu o sobě často neví, a přitom by si mohli vzájemně pomáhat. „Naším cílem je budovat komunitu stejně smýšlejících kreativních lidí a řemeslníků. V dnešní době všichni hledají inspiraci nebo pomoc na internetu a neví, že třeba hned soused od vedle je profík, kterého zrovna potřebují.” říká náš šéf a autor myšlenky Dušan, který pravidelná setkávání organizuje a řídí.

Novodobé řemeslo, jak s oblibou 3D tisk nazýváme, nemusí znamenat pouze tiskařský um. Řemesel je celá hromada a témat se dá vybírat spousta, i z jiných odvětví. V budoucnu je v plánu setkávat se nad různými tématy a koníčky, jako třeba fotografování nebo programování. Cílem je, aby se potkávali lidé stejných hobby, mohli sdílet své zkušenosti, předávat si rady a posouvat se dál. A tím posouvat dál i celý náš milovaný region. V plánu jsou i kroužky pro děti a pravidelné veletrhy novodobých řemesel. 

Chcete rozvíjet své nápady a poznat podobně smýšlející lidi ze svého okolí? Připojte se na Facebooku do skupiny Novodobí řemeslníci - Hodonín, kde se můžete aktivně ptát a zjišťovat novinky. Nebo se ozvěte na e-mail idea@richvalsky.cz.