Tyvok - P2 Ultra - 20W fiber galvo laser pro přímé značení kovů a technických plastů

Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
Značka: Tyvok
  • ✓ 20W fiber galvo laser 1064 nm
  • ✓ Rychlost značení až 10 000 mm/s
  • ✓ Software MantiSolo a MantisMark
LightBurn Pro (software) ?
Dostupnost Předobjednávka
Možnosti doručení
Kód: 12764
59 260 Kč / ks 48 975 Kč bez DPH Měrná cena:
Tyvok - P2 Ultra - 20W fiber galvo laser pro přímé značení kovů a technických plastů
Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
Značka: Tyvok
1 90f1d716 5d90 4500 b183 38102c2a08fb 800x
Novinka Předobjednávka

Hledáte další příslušenství nebo materiály k Tyvok P2?

Tyvok lasery  Příslušenství Tyvok  Materiály pro laserové značení

Tyvok P2 Ultra je kompaktní galvo laser s vláknovým zdrojem 1064 nm o výkonu 20 W, který přenese metal-first workflow z průmyslových linek na váš pracovní stůl. Umožní vám rychle a opakovatelně značit loga, kódy a jemné detaily přímo do kovů a technických plastů - s ohniskovou stopou pod 0,072 mm a nejmenším čitelným znakem 0,35 mm.

Tyvok P2 Ultra je stolní galvo laser s vláknovým zdrojem 1064 nm (fiber / IR) o výkonu 20 W, navržený pro přesné a trvalé značení kovů a technických plastů. Fiber laser je podmnožinou infračervených laserů - každý fiber laser je IR, ale ne každý IR laser je fiber, protože do infračerveného spektra spadají i vlnové délky 808 a 980 nm. Právě 1064 nm kovy pohlcují mnohem lépe než světlo modrých diodových laserů, takže P2 Ultra značí i lesklou nerez, hliník nebo mosaz, kde diodový laser stopu nezanechá.

Galvo hlava směruje paprsek zrcátky, díky čemuž stroj značí rychlostí 3 000 mm/s a řádkuje až 12 000 mm/s v pracovním poli 150 × 150 mm. Pulzní režim s opakovací frekvencí 30 až 60 kHz a kvalitou svazku M² ≤ 1,5 dává čistou a opakovatelnou stopu, což se hodí u sériových čísel, QR kódů, štítků i drobných log. Ovládání zajišťuje software MantiSolo a MantisMark, ve kterém připravíte grafiku, nastavíte parametry a spustíte úlohu.

Přesné umístění motivu řeší naváděcí červené světlo 650 nm, vizuální zarovnání a podporované automatické polohování kamerou. Stroj zvládne také rotační gravírování s válcem i sklíčidlem a automatické polohování dopravníkovým pásem, takže se dá postupně rozšířit z jednotlivých kusů na menší série.

Co přidává LightBurn Pro?

Software pro galvo a IR lasery na EZCad2 a EZCad3: Nastavení frekvence pulzu a dalších parametrů, které Core neumí, u 2,5D strojů včetně ovládání osy Z. Obsahuje vše z verze Core - vrstvy, kameru i nástroje pro sériovou výrobu. Více o LightBurn Core a Pro

Klíčové vlastnosti a praktické výhody

  • Vláknový zdroj 1064 nm pro kovy: Infračervené světlo fiber laseru se do kovu vstřebává mnohem účinněji než paprsek modrých diod, takže vzniká trvalá a dobře čitelná stopa přímo v materiálu bez sprejů a past.
  • Galvo hlava s rychlostí 3 000 mm/s: Paprsek řídí zrcátka místo pohybu celé konstrukce, řádkování dosahuje až 12 000 mm/s a značení malých dílů proto trvá vteřiny místo minut.
  • Jemný detail pod 0,1 mm: Ohnisková stopa do 0,072 mm a nejmenší čitelný znak 0,35 mm zvládnou datamatrix kódy, mikrotexty i jemné rytiny na šperky.
  • Software MantiSolo a MantisMark: Příprava grafiky, nastavení parametrů, náhled rámečku i správa opakovaných úloh probíhá v prostředí určeném přímo pro galvo značení.
  • Přesné polohování motivu: Naváděcí červené světlo 650 nm, vizuální zarovnání a podpora automatického polohování kamerou zkracují přípravu každé zakázky.
  • Rozšiřitelnost o rotační osy: Stroj podporuje gravírování s rotačním válcem i se sklíčidlem a automatické polohování dopravníkovým pásem pro opakované série.
  • Kompaktní a chlazený vzduchem: Rozměry 354 × 225 × 494 mm, hmotnost 7,7 kg a vzduchové chlazení bez externího chladiče se vejdou i do menší dílny.

Pro koho je Tyvok P2 Ultra ideální?

  • Výrobní dílny a malé provozy: Pro značení kovových dílů, nástrojů, štítků, sériových čísel a technických komponentů v poučeném provozu.
  • Značky a výrobci kovových produktů: Pro personalizaci šperků, nožů, visaček a dárkových předmětů, kde rozhoduje jemný detail a trvanlivost.
  • Technická pracoviště a servisní centra: Pro identifikaci součástek, značení vybavení a přehledné označování komponentů ve výrobě i údržbě.

Video produktu

Důležité odkazy

Nákupem to u nás nekončí - vaše partnerská podpora RichMan

U vláknového laseru, jako je P2 Ultra, hraje velkou roli správný výběr parametrů, testování materiálů a dobře nastavený workflow. Pomůžeme vám s výběrem vhodného řešení, základním zaškolením, doporučením pro první testy i s tím, jak stroj co nejlépe zapojit do vaší výroby nebo zakázkové práce. Poradíme také s volbou ochranných pomůcek odpovídajících vlnové délce 1064 nm.

Technické parametry

Parametr Hodnota
Typ stroje Stolní galvo laserová značicí jednotka
Laserový zdroj Vláknový (fiber), spadá do IR spektra
Výkon laseru 20 W
Vlnová délka 1064 nm
Režim Pulzní
Kvalita svazku M² ≤ 1,5
Opakovací frekvence 30-60 kHz
Rozsah regulace výkonu 0-100 %
Šířka pulzu (FWHM) 80-100 ns při 30 kHz
Nestabilita výkonu 0,05
Elipticita svazku ≥ 90 %
Režim značení 2D
Značicí plocha 150 × 150 mm
Pracovní vzdálenost 241 mm
Velikost ohniskové stopy ≤ 0,072 mm
Rychlost značení 3 000 mm/s
Rychlost řádkování 12 000 mm/s
Nejmenší čitelný znak 0,35 mm
Nejmenší šířka čáry 0,072 mm
Naváděcí červené světlo 650 nm
Automatické polohování kamerou Podporováno
Software MantiSolo, MantisMark
Chlazení Vzduchem
Doba náběhu 1-10 min
Provozní teplota 0-40 °C
Skladovací teplota -10 až 60 °C
Vlhkost 10-95 %
Rozměry 354 × 225 × 494 mm
Hmotnost 7,7 kg
Napájení 24 V, příkon 120 W
Záruka 2 roky

Obsah balení

  • 1× Tyvok P2 Ultra - hlavní jednotka
  • 1× Napájecí adaptér
  • 1× Základová deska
  • 1× Podpěrný držák
  • 1× USB kabel
  • 1× Imbusový klíč
  • 4× Zápustný šroub M4-10
  • 2× Zápustný šroub M5-15

FAQ - Často kladené dotazy k Tyvok P2 Ultra

Je P2 Ultra fiber laser, nebo IR laser?
Obojí je správně. Fiber laser je podmnožinou infračervených laserů - každý fiber laser je IR, ale ne každý IR laser je fiber, protože do IR spektra spadají i vlnové délky 808 nebo 980 nm. P2 Ultra má vláknový zdroj o vlnové délce 1064 nm.
Proč zrovna vlnová délka 1064 nm?
Je to infračervené světlo, které lidské oko nevidí a které kovy pohlcují podstatně lépe než modré světlo diodových laserů. Právě díky tomu značí vláknový laser lesklou nerez, hliník nebo mosaz přímo do materiálu, zatímco diodový laser na těchto površích stopu nezanechá.
V jakém softwaru se P2 Ultra ovládá?
Stroj se ovládá pomocí softwaru MantiSolo a MantisMark. V nich připravíte grafiku, nastavíte parametry značení, zobrazíte náhled rámečku a spustíte úlohu.
Jak velké díly se do pracovní plochy vejdou?
Značicí pole má rozměr 150 × 150 mm při pracovní vzdálenosti 241 mm, což pokrývá většinu štítků, nástrojů, šperků a menších kovových dílů. U větších předmětů se značí vždy jedna oblast v rámci tohoto pole.
Jak rychle P2 Ultra značí?
Rychlost značení dosahuje 3 000 mm/s, přejezdy mezi objekty pak až 12 000 mm/s. Galvo systém navíc nepohybuje celou konstrukcí, takže je práce u malých dílů výrazně rychlejší než u rámových gravírek.
Jak jemný detail zvládne?
Ohnisková stopa má velikost do 0,072 mm, nejmenší šířka čáry je rovněž 0,072 mm a nejmenší čitelný znak měří 0,35 mm. To stačí na datamatrix kódy, mikrotexty i jemné rytiny na šperky.
Lze na P2 Ultra gravírovat válcové předměty?
Ano, stroj podporuje gravírování s rotačním válcem i se sklíčidlem. Pro sériovou práci je k dispozici také automatické polohování dopravníkovým pásem.
Potřebuje stroj externí chlazení?
Ne, P2 Ultra je chlazený vzduchem a nepotřebuje vodní okruh. Napájení je 24 V s příkonem 120 W, doba náběhu činí 1 až 10 minut.
Jaká je záruka a podpora při nákupu u RichMan?
Na stroj se vztahuje záruka 2 roky. Rádi pomůžeme s výběrem, doporučením pro první materiály, nastavením workflow i s volbou ochranných pomůcek odpovídajících vlnové délce 1064 nm.
Kategorie: Laserové gravírky | Tyvok
Hmotnost: 7.7 kg

Kompletní oficiální průvodce nastavením P2.

Hodnocení produktu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jak byste ohodnotili tento produkt? Vyberte od 1 do 5 hvězdiček, kde 1 je nejhorší a 5 nejlepší hodnocení.

Vložením hodnocení souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Vložením komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů